6. Teknős csoport

Hegedüsné Maginecz Mária, Varga Rebeka

Német nyelvi fejlesztő: Tóthné Veres Eszter

Bemutatkozás

Hosszú évek óta vegyes életkorú csoportban végezzük a nevelő munkát. Közösségünk családias jellegét erősíti, hogy gyermekeink életkora 3-7 év, testvérpárok és barátok is járnak hozzánk.

Az utóbbi években megújult csoport- és meseszobánk ad teret a játékos ismeretszerzésnek. A mozgásos, zenei, anyanyelvi, ábrázoló tevékenységünk mindig környezeti témára építjük.

A sokrétű tapasztalatszerzés érdekében gyakran sétálunk az óvoda környékén, de távolabbra is szívesen szervezünk kirándulást, szülőkkel is (pl.: Vadaspark, Lillafüred, Népkert, Pisztrángos telep, Felsőzsolcai Almáskert).

2015 szeptemberétől a Bosch cégcsoport támogatása által német orientációs csoportként működünk, a német nyelv elsajátítását egy nyelvi fejlesztő segíti. Gyermekeink részére lehetőség van a Bosch német általános iskolában tanulni. Felkészítésükbe az iskolakezdés előtti évben bekapcsolódik egy német tanító is.